...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب
آخرین نظرات

الو آقای رئیس جمهور؟ (قسمت اول: لطفا مزاحم نشوید)

دوشنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۱۷ ق.ظ

هر چه به فضای انتخابات نزدیک تر می شویم، فعالیت های نامزدهای انتخاباتی نیز انتخاباتی تر می شود. انتخاباتی تر به همان معنا که من میدانم و شما و خواجه حافظ شیرازی! بردن گوی سبقت از حریف تا شاید چند برگ رای بیشتر به صندوق ها به نفع ما ریخته شود ما را وادار به هر نوع اعمال ژانگولری هم می کند. از این دست حوادث در این برحه از زمان زیاد دیده می شود. عجیب نیست که برخی، کارزار این روزهای انتخاباتی را سیرک انتخابات می نامند! البته از سِر ضمیر صفت سازان، خودشان با خبرند و خدایشان. اما خدا کند که صفت سازی برخی صاحب قلمان از سر دلسوزی باشد نه از سر کینه و عداوت. قبل از عید نوروز بود که متوجه شدم رییس جمهور محترم ما یعنی آقای روحانی تقریبا تمامی سخنرانی های خودش را در حال پیوند دادن کووالانسی با مبحث انتخابات است. به صورتی که حتی در نشست خبری آقای رییس جمهور در مورد افتتاح فلان طرح عمرانی هم مردم  صحبت های تبلیغاتی می شنوند. البته گوش شیطان هم گفته بودیم کر بماند. مردم هم تازه داشتند می فهمیدند که آقای رییس جمهور طی این سال ها هم کلی کار کرده است و نمی دانند. اما نکته ی بارز در بین تمامی این سخنان رییس جمهور عزیز فرارهای رو به جلو وی بود از تمامی آن چیزی که به اصطلاح برای وی نقطه ضعف خاصی به حساب می آید. وی که در عرصه ی انتخابات سعی دارد خود را بی رقیب جلوه دهد چندی است استراتژی خاصی را مبنی بر بیان نکردن نقاط ضعف خود در پیش گرفته است. آقای روحانی در حال حاضر همچون یک کشتی گیری است که در انتهای راند اول قرار دارد و بدنش دچار نقاط ضعف بسیاری شده است. با این وجود سعی دارد حریفش پی به نقاط ضعفش نبرد. به خاطر همین نقاط ضعف خودش را تا جایی که توان دارد پنهان می کند. اکنون مسائلی مثل برجام، تحریم ها، عملکرد ضعیف اقتصادی دولت، رکود، تورم و... نقاط ضعف آقای کشتی گیر هستند. حریف های آقای روحانی نیز از این موضوعات خبر دارند و سعی در بزرگ کردن آنها دارند. با این وجود به یکباره می بینیم که آقای روحانی همه چیز را منکر شده و آنها را رد می کند. او می گوید که وعده ی صد روزه نداده. برجام همچون ابر بارانی است، کِی گفته بودیم تحریم ها برداشته می شود و... البته او این کار را به طور صحیح هم انجام می دهد. پذیرش نقطه ی ضعف یعنی آغاز شکست! چرا که پرتاب شدن توپ این موارد در زمین خودی یعنی پذیرش نقاط ضعف جدی جبهه ی خودی. البته داخل پرانتز عرض کنم که اگر تیم دولتی این را بدانند که احساس ضعف زمانی ایجاد می شود که ما نیازهای کاذب بسیاری برای خودمان تعریف کرده باشیم دیگر دنبال مقصر کارهای نکرده ی خود نیستند. وقتی من به کشیدن هر روزه ی سیگار عادت کردم و در واقع به آن احساس نیاز کردم دیگر نمی توانم آن را ترک کنم. در واقع ترک سیگاری که کشیدن آن عادت هر روزه ی من بوده در من احساس ضعف ایجاد می کند و من به همان میزان آسیب پذیر می شوم.  اگر چه بیان نکردن ضعف ها و نپذیرفتن نقاط ضعف دور از اخلاق است و اگر چه این راه، راه صداقت نیست اما لازمه ی کارزار پر فریب انتخابات و سیاست است متاسفانه!! 

در این مسیر تیم آقای روحانی تصمیمات متعددی را اتخاذ کرده اند. اولین تصمیم آنها این بوده است که گوش هایشان تیز شده تا شاید موردی رخ دهد و از آن به عنوان درپوشی روی نقطه ضعف های خود استفاده کنند. از کوبیدن دولت قبل گرفته تا مظلوم نمایی های مکرر در حیطه ی ترور شدن وی توسط اسراییل. نکته ی بعدی حمله به تصمیمات و سیاست گذاری های دیگران است. که مگر کسی هم هست که بتواند همه ی مشکلات را حل کند؟ این مشکلات از ابتدا بوده و تا ابد هم هست. ما فقط برای کم کردن این مشکلات آمده ایم نه رفع همه ی آنها، الخ. تصمیم بعدی تیم آقای روحانی استفاده ی بهینه از گنده لاتی های آمریکا در منطقه است. هر بمبی که از طرف آمریکا به هر جای دنیا می خورد حتی ماداگاسکار، تیم آقای روحانی سریع انگشت در چشم ما می کنند که دیدید. اینست نتیجه ی تندروی، اینست نتیجه ی کجروی، اینست نتیجه ی دلواپسی، اینست نتیجه ی .... البته منظورشان اینست که اگر ایشان و تیم دولتی شان باشند دیگر این گنده لاتی ها از سوی کدخدا رخ نمی دهد. در صورتی که یادمان نمی رود در بودن ایشان بود که کاغذ برجام را با یک پستانک تحویلمان دادند گفتند فعلا به مکیدن آن ادامه بدهید ببینیم چه می شود. بگذریم. تصمیم بعدی تیم آقای رییس جمهور برای هدایت جریان انتخابات در این روزها تبلیغات غیر علنی است. تیم آقای رییس جمهور شروع کرده است به تبلیغات غیر علنی حتی در سطح شهر و حتی در رسانه ی ملی که اصلا مناسب شخصیت یک رییس جمهور نیست که خارج از چارچوب قانون حرکت کند. البته اینم باید گفت که رییس جمهور های قبلی هم این مورد را رعایت نمیکردند و این مورد تازگی ندارد. اما سیاست است دیگر. پدر و مادر ندارد لامصب، قانون هم نمی شناسد.  

البته دوستان اهل قلم همیشه به دنبال ایده آل های ذهنی خودی بوده و هستند. پس در مقابل برخی بداخلاقی های سیاسی نباید کوتاه بیاند. قلم تیزشان اگر کند شد، هر روز بدتر از دیروز شاهد بدخلقی های سیاسی در کشور خواهیم بود.  

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۱/۲۸
نواب همتیان

انتخابات

حسن روحانی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">