...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب
آخرین نظرات

باز نزدیک انتخابات شد و باز هم زمزمه های یک تقلب سراسری در انتخابات شروع شد. نمیدانم چرا برخی افراد اصرار دارند داشته های ذهن خود را به کل جامعه تعمیم دهند. سوزنشان روی یک موضوع از 8 سال پیش تا الان گیر کرده. اخیرا رسانه های خارجی نیز از عیاران و پیشمرگان داخلی خود یاد گرفته اند و این سناریو پوچ را از سر گرفته اند. فارین پالیسی در خط تحلیلی جدید خود در حال کشاندن اذهان به سمت تقلب است. فارین پالیسی و تیم داخلی اش این خط را با غبار زدایی و نبش قبر از فتنه ی 88 شروع کرده اند و مرده ای را از این نبش قبر بیرون کشیده اند و سعی در زنده کردن دوباره ی آن دارند. ناگفته نماند که تلاش اصلی در این تحرکات با هدف زیر سوال بردن اصل انتخابات ایران است. با این وجود نقاب نفاق بر چهره کشیده اند و گفته اند که رای آوردن جناح انقلابی در ایران نشان از تقلب دارد. چرا که دیگر مردم در ایران هیچ علاقه ای به روی کار آمدن جناح انقلابی ندارند. اگرچه این کاسه لیسی ها از سر دلسوزی نیست ولی بد نیست پشت پرده ی آنها را مورد بررسی قرار دهیم. فارین پالیسی با کوبیدن جبهه ی انقلابی ایران تلاشی برای دفاع از جبهه ی مقابل مثل اصلاح طلب ها و.. ندارد و در کل دلسوز هیچ کدام نیست. انتخاب بین بد و بدتر یکی از اهداف آنهاست که در خط تحلیلی خود به دنبال تحقق آن هستند. هدف بعدی آنها زیر سوال بردن وجهه ی نظام اسلامی با زیر سوال بردن اصل انتخابات است. و هدف نهایی آنها تلاش برای رای نیاوردن اشخاصی مثل آقای قالیباف و آقای رییسی می باشد. چه این دو نفر را انقلابی بدانیم و چه انقلابی ندانیم باز هم باید گفت که پروژه ی انقلابی سازی توسط این رسانه ها هم دنبال می شود. انقلابی سازی سناریو دغل بازی رسانه های مخالف است. برای ساخت دو مجمسمه، یکی "ما" و یکی  "دیگری". در این سناریو باید دیگری و جود داشته باشد تا ما معنا پیدا کند. پس اگر این چهره های موجود مثل آقای رئیسی و آقای قالیباف اعتراف کنند که ما اصولگرا نیستیم (که بارها هم گفته شده است) بازهم رسانه ها برای ساخت دیگری در مقابل مای خود مجبور به انقلابی سازی چهره ها هستند تا بتوانند توجیه مناسبی برای تحلیل های عجیب خود برای مخاطب داشته باشند. با این وجود گاهی این تحلیل ها را به بیرون از کابینه ی خود نیز می کشند و توپ را رد زمین مردم ایران می اندازند. چرا که در تحلیل خود بارها گفته اند که مردم ایران شناخت مناسبی از آقای رییسی ندارند. پس مطمئنا رای آوردن های او نشان از نوعی تقلب در فضای انتخاباتی دارد. در رابطه با آقای قالیباف نیز به همین صورت سعی در القای وجهه ی نامناسبی از ایشان دارند. به هر حال رای دادن به فردی در کشور ما از سر اجبار نیست و مردم می توانند فرد مورد نظر خود را آزادانه انتخاب کنند. حال اگر آقای رئیسی رای آورد یا نیاورد نمی توان مردم را به نشناختن یا شناختن فردی محکوم کرد.

کاشتن بذر تقلب از حدود یک ماه مانده به انتخابات در ذهن مردم نشان از نوعی مهندسی افکار عمومی دارد تا بتوانند در موقع مناسب میوه ی آن را بچینند. از طرفی بیان این موارد خود می تواند به غرض ورزان داخلی هم سیخونک هایی بزند و آنها را در جهت خط اصلی این تحلیل ها متحد کند. عمده ی دلایل بیان شده توسط تحلیل گران این خبرگزاری با کلیدواژه ها خاصی مانند تقلب، تحمیل نظر رهبر ایران، نزدیک بودن نظر رهبری به نظر آقای رییسی و... دنبال می شود. در مورد اول که گفتیم این یک نبش قبر دوباره است که هر 4 سال یکبار اگر تصمیم سازان معاند و منافق چهره هایی در انتخابات به مذاقشان خوش نیاید، از سر می گیرند. مورد دوم هم کاملا کذب است و تا کنون رهبری از فرد خاصی نه حمایت کرده و نه خواهند کرد. از طرفی وقتی کل ملت ایران (برخلاف خیلی از کشور ها که در آنها انتخابات اجباری است) با آزادی رای پای صندوق ها می آیند و رای می دهند دیگر خود را به کوری زدن و ندیدن این حرکت ها توسط ایرانیان جای بسی تعجب دارد. البته اگر این منافقان و معاندین منظورشان از آزادی اینست که به قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی پشت شود و هر کسی از راه رسید تهمت تقلب را به انتخابات بزند و بخواهد از قِبَل آن بهره برداری های سیاسی و امنیتی کند، کشتار راه بیاندازد، و آشوب ایجاد کند باید گفت که تمام قطره قطره خون های ریخته شده در این کشور برای حاکمیت همین نظام جمهوری اسلامی و همین امنیت بوده است. و نظام جهوری اسلامی به آسانی به دست نیامده که به راحتی با سرد و گرم شدن مذاق برخی از افراد بخواهیم آن را کنار بگذاریم.

وصل کردن آقای رئیسی به شخص رهبری در این روزها در واقع تحریک حامیان رئیسی به نشان دادن واکنش است. این سیاست را در قبال آقای روحانی هم در پیش گرفتند. برخی رسانه های خارجی با اتخاذ رویکرد تفرقه افکنانه ای سعی در وصل کردن آقای روحانی به جبهه ی معاند نظام داشتند. هدف از این دو سناریو تحریک حامیان آقای رئیسی و آقای روحانی به نشان دادن واکنش است. وقتی حامیان به این دو واکنش نشان دادند خود به خود جامعه درگیر یک دوقطبی بسیار خطرناک خواهد شد. لذا از همه ی حامیان و دوستداران نامزدهای فعلی انتخابات تمنای جدی دارم که هر گونه اقدام از طرف غرض ورزان برای چسباندن این و آن به همدیگر را بی جواب گذارند تا این بذر تفرقه در نطفه خفه شود و خدای ناکرده گرفتار جبهه بندی های کاذب داخلی نشویم.   

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">