...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب
آخرین نظرات

رهبر انقلاب طی صحبت های اخیر خود نشان دادند که مهم تر از این که چه کسی رای آور باشد, این است که نظام جمهوری اسلام ثبات خود را از دست ندهد.

مهم این است که انتخاباتی با شکوه داشته باشیم .

دو نکته حاصل از  این تاکیدهای رهبری وجود دارد :

   1)ثبات در امنیت کشور

   2)ایجاد ثبات در نظام جمهوری اسلامی

امنیت فعلی کشور یکی از نقاط برجسته است که به راحتی به دست نیامده, پس حفظ آن نیز مشقات زیادی دارد که همگی باید از آن دفاع کنیم. رهبری نیز در صدر صحبت های خود بارها اعلام کرده اند که اگر این امنیت را نیاز داریم و تمایل به ادامه ی این امنیت داریم, باید نقاط آسیب زای درونی را از بین ببریم. یکی از نقاط آسیب زا ایجاد ضعف در افکارعمومی نسبت به وجهه نظام اسلامی است,از جمله وجوهات نظام اسلامی مردم سالاری دینی است که در حال حاضر توسط انتخابات به قوت می رسد. ذره ای خدشه در وجهه انتخابات یعنی باز کردن چشم طمع  دشمنان به برهم زدن امنیت داخلی. حواسمان جمع باشد. نقطه کانونی این نقطه قوت مردم هستند نه مسئولین. این    مردم هستند که وجوهات مختلف نظام اسلامی را تقویت می کنند. مسئولین به نظر و آرا مردم پشت میزها قرار میگیرند, خدا کند که فراموش نکنند.حال اگر مردم از درون نقطه ضعف نشان دهندحتما از بیرون هم تهدیدهای زیادی متوجه ملت خواهد شد.

نکته ی دوم ثبات در نظام جمهوری اسلامی است. نظام جمهوری اسلامی به خودی خودیک مفهوم است,این مفهوم با وجوهات مختلف خود است که می تواند نمود پیدا کند. ((جمهوریت, اسلامیت و ایرانیت )) هر سه باهم یعنی این کشور که در آن نفس می کشیم. ضربه وارد کردن به هرکدام یعنی تخریب هر سه مورد. شرکت در انتخابات هم از جمله ی ایجاد وجهه در نظام جمهوری اسلامی ایران است. حال,شرکت نکردن در این انتخابات یعنی پشت کردن به اسلام, ایران و جمهوریت این کشور. این نگاه فرا انتخابی رهبر انقلاب حاکی از این دارد که اخیرا جبهه بندی های مختلفی درصدد ایجاد خدشه در اصل انتخابات هستند. و از طریق ایجاد این خدشه در صدد به هم زدن امنیت و ثبات هستند. کلید واژه های مختلفی از جمله مهندسی انتخابات, انتصابات و تقلب, مشهور نبودن برخی چهره ها و ... نشان از این برنامه ها دارد. کاملا واضح است که برخی از دشمنان این مرز و بوم دست خود را از دامان این ملت کوتاه دیده اند و از سرحرص و طمع سعی در خدشه دارکردن حماسه های ملی این مردم هستند. با این حال بد نیست برخی از این کلیدواژه ها را بررسی کنیم:

مهندسی انتخابات:

بارها و بارهااین کلید واژه را از رسانه های مختلف شنیده ایم. اما چرا؟

مهندسی انتخابات به این معناست که روند شکل گیری و انتخاب یک رییس جمهور را به شکلی رقم بزنیم که فرد مورد نظر طیف خاص روی کار بیاید . اصل قضیه این است که طیف خاصی را در نظر می گیرند  و در حواشی آن , کلید واژه ی مهندسی انتخابات را در خدمت آن طیف در نظر می گیرند . در این جا طیف اصلی رهبری است و در پیرامون آن تمامی حواشی  انتخابات از جمله مهندسی را به آن وصل می کنند. شواهد و قرائن به این صورت مطرح می شود که روند شکل گیری در مراحل انتخابات باید به شکلی پیش برود که رییس جمهور انتخاب شده مورد تایید رهبری باشد . با بالا آوردن چنین روندی خوراک مناسبی را برای تیم های عملیات روانی ایجاد می کنند. در نقض این قضیه می توان گفت , بارها در این کشور رییس جمهورهای مختلفی که مردم انتخاب کردند در تناقض و تضاد جدی با مواضع رهبری بوده اند.(مذاکرات هسته ای_سند یونسکو_مجلس ششم و...) با این وجود رهبری همه ی دولت ها را با ضعف ها و قوت های خود تحت حمایت خود قرار داده اند. از طرف دیگر اشخاص مختلفی در گردونه ی انتخابات از سلایق مختلف سیاسی روی کار هستند و در حال تلاش برای به دست آوردن کرسی ریاست جمهوری می باشند . باید گفت آیا تمامی سلایق و ذائقه های سیاسی مورد تایید رهبری است؟

 *تقلب*

در انتخابات امسال این سناریو را به این شکل شروع کرده اند که برخی اشخاص حاضر در رقابت انتخاباتی شناخته شده نیستند, پس حال که شناخته شده نیستند پس اگر رای بیاورند حتما تقلبی صورت گرفته است. در این مورد مخصوصا روی آقای رییسی مانور می دهند.

پس با اتخاذ این روند دو مورد مجزا در حال پیگیری است:

    1)رأی نیاوردن آقای رییسی و دار و دسته ی اطرافیان او.

    2)ایجاد شبهه ی تقلب در  جامعه.

این موضوع را در مقالات قبلی بررسی کرده ایم اما به همین بسنده می کنیم که این شبهه ی تقلب در صورتی جدی تر خواهد شد که وضعیت انتخابات بیشتر به سمت طیف های انقلابی سنگینی کند. 

می توان نتیجه گرفت که اصل بر حفظ وجهه ی  انتخابات است. مابقی موارد را باید به شورای نگهبان سپرد. حفظ وجهه انتخابات  نیز یعنی حفظ جمهوری اسلامی ایران, با امنیت, سلامت , آینده ای بهتر و...

”تمام”


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">