...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب
آخرین نظرات

یکی از روشهای مدیریت جامعه که اخیرا از افاضات مدیران در گفتگوهای زنده فهمیدم اینه که مشکلات یک منطقه رو به حال خودش ول کنی تا خودش جا بیفته. دقیقا عین خورشت آلو اسفناج. این روحیه ی نیک در برخی مسئولین ما به دوران کودکیشون برمیگرده. غلط نکنم قوت غالب این حضرات خورشت بوده. وقتی میپرسیدن غذا کی آماده میشه سریع بشون میگفتن باید صبر کنی تا جا بیفته. و اینا هم از فرط شوق به افق خیره میشدن و اشک در چشماشون حلقه میزده. هنوز هم به این جا میفته ها اعتقاد دارن. منتظرن وضعیت زلزله زده ها خودش جابیفته. منتظرن دریاچه ارومیه خودش جابیفته. گرد و خاک اهوازیا خودش جا بیفته و الی آخر. حتی از این نوع مدیریت اسنادی هم دارن. از مسئول پرسیدن وضعیت زلزله زده ها چطوره؟ میگه نیروهای ما شبانه روز نشستن تا زلزله خودش جابیفته. زلزله دیگه بین مردم خوب جا افتاده. اینقدر خوب جا افتاده که از فرط شوق از جا افتادگی دارن یکی یکی میمیرن. بعد میپرسی علت مرگ سرما نبوده؟ میگه نه اینا اینقدر ذوق میکنن فشارشون میفته. حتی میگه مورد داشته از مردم زلزله زده زنگ زدن تشکر کردن که زلزله شده. بعد منشی دفتر مسئول میخواسته بگه ما نقشی در زلزله نداشتیم که آقای مسئول گلدون کنار میزش را از ته تا ساقه ی گیاه کرده تو حلق منشی و بعد گوشی را گرفته و زلزله را هم به اسم خودش زده. 

بعد میپرسی وضعیت اهواز چطور؟ میگه اونجا که دیگه به عنوان یک مدل جا افتادگی مدیریتی باید ثبت بشه. میگیم چطور؟ میگه آخه الان مردم از ریزگردها استفاده ی بهینه میکنن. بسیاری از اوستا بناهای اهوازی برای گچ و خاک کردن دیوارها منتظر میشن تا ریزگرد ها بیان. بعد کافیه از دور به دیوار آب و گچ بپاشن. خودش خود به خود گچ و خاک میشه. حتی مورد داشتیم یکی از ساختمان های بزرگ اهواز با رکود پروژه مواجه شده. چون فاصله ی زمانی دوتا موج ریزگرد اینقدر زیاد شده که گچ و آب ها سفت شده بوده. این بار خودمون دست به کار شدیم و با تولید باد، گرد و خاکی کردیم که مپرس. 

آره میدونم اصلا یکی از دلایلی که به ریزگردهای اهواز کاری ندارن اینه که میترسن کسب و کارها افت کنه. همون طور که به فضای مجازی کاری نداشتن. حالا این وسط بعضیا چه حق و چه ناحق دارن فحش میخورن. اینا دو دسته ان. بعضیا تا فحششون میدی قولنجشون میشکنه. و میگن آخیش یه خاک بر سرت هم بگی دیگه خستگیم در میره. کلا اینا اعجوبه هایی هستن.

توصیه میکنیم از همین الان به فکر جا افتادن میوه ی شب عید، دلار، طلا و.. هم باشن. مثل اینکه مردم یکمی براشون جا افتادن گرونی اجناس سخت شده. 

با تشکر از همه

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">