...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب

اینجا نواب با قلمش گرد روزگار را از شیشه ی دلش پاک می کند

...به قلم نواب
آخرین نظرات

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

حکایت ترس و ترسیدن از رقیب و دشمن سر دراز دارد. آنقدر می تواند در اندیشه و رفتار ما ریشه بدواند که همگی دچار فلج شویم. چرخه ی ترس و هول را برخی سیاستمداران در کارزار انتخابات در دامن مردم می اندازند تا از آن بهره برداری سیاسی کنند. 

اخیرا در صحبت های برخی از نامزدهای انتخاباتی (البته نه به صورت مشخص و عینی، بلکه در لفافه و توسط رسانه های حامی آنها) گوشزد کردن تهدیدات دشمنان این مرز و بوم برای مردم دیده می شود. که اگر با آمریکا و متحدانش از سر عقلانیت برخورد نشود چنین و چنان خواهد شد. البته ناگفته نماند که این خط توسط رسانه های بیگانه نیز برای روی کار آوردن گزینه ی بد خود بین بد و بدتر مدام پیگیری می شود. آنها با اتخاذ استراتژی تعامل گرایی، آن را برای آینده ی ایران بهتر می دانند و بلافاصله آن را با موارد تهدید آمیز ممزوج می کنند. اندیشکده های آمریکایی (هودسون، رند، شورای آتلانتیک و برخی دیگر) و رسانه های مخالف نظام جمهوری اسلامی (بی بی سی، رویترز، فاکس نیوز، رادیوفردا، صدای آمریکا و...) در یک تحلیل مشترک، به طور مداوم سایه ی تهدید آمریکا را به مردم ایران گوشزد می کنند و درصدد هستند که از این تحلیل مشترک یک خروجی مشخص بگیرند و آن روی کار آمدن یک نامزد میانه رو (به اصطلاح خودشان) در انتخابات است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۲۳
نواب همتیان

تا دیروز سایه ی همدیگر را با تیر می زدند اما چه شده که به یکباره رسانه های یک طیف می شوند بلند گوی تبلیغاتی طیف دیگر؟ منظور رسانه های حامی آقای روحانی است که اخیرا و مخصوصا بعد از ثبت نام آقای احمدی نژاد به یکباره تغییر موضع داده اند و شده اند بلندگوی تبلیغاتی آقای احمدی نژاد. البته به  سبک و سیاق خودشان و البته به سبکی که مرغ اخلاق تیر زده نشود (به گفته ی آقای روحانی). البته این مرغ اخلاق دیگر آنقدر مورد حمله قرار گرفته است که اکنون لخت و عور وسط گود انتخاباتی قُد قُد می کند و همگی به او می خندند.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۶ ، ۱۲:۰۸
نواب همتیان

پدیده ی دیگری که در انتخابات اخیر پا به میدان رقابت گذاشته است آقای احمدی نژاد است. آقای احمدی نژاد نوستالژی های منفی و مثبت بسیار زیادی در ذهن مردم ما دارد. و از جهتی به دلیل جسارت منحصر به فردی که دارد ورود او باعث ترس بسیاری شده است که در روزهای آتی به نقد و بررسی وجوهات این ترس کاذب خواهیم پرداخت. به همین دلایل نقد و بررسی ایشان از جانب هر کسی سخت، طاقت فرسا و بسیار پر حاشیه است. با این وجود تحرکات اخیر ایشان جای تامل بسیار جدی دارد و هر روز می بینیم که کبوتر جدیدی را از آستین خود بیرون می کشد و همگان را شگفت زده می کند. که البته عمده ی این تحرکات برای جلب توجه و زدن تیر خلاص خودش می باشد که هنوز این تیر خلاص مشخص نیست که چیست. آمارها و ارقام های منتشر شده هم بر موضوع جلب توجه از سمت وی صحه می گذارد. دقیقا بعد از کنفرانس خبری جنجالی آقای احمدی نژhد سیلی از جست و جوها را در فضای مجازی در مورد ایشان شاهد هستیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۹۶ ، ۱۵:۳۱
نواب همتیان

هر چه به فضای انتخابات نزدیک تر می شویم، فعالیت های نامزدهای انتخاباتی نیز انتخاباتی تر می شود. انتخاباتی تر به همان معنا که من میدانم و شما و خواجه حافظ شیرازی! بردن گوی سبقت از حریف تا شاید چند برگ رای بیشتر به صندوق ها به نفع ما ریخته شود ما را وادار به هر نوع اعمال ژانگولری هم می کند. از این دست حوادث در این برحه از زمان زیاد دیده می شود. عجیب نیست که برخی، کارزار این روزهای انتخاباتی را سیرک انتخابات می نامند! البته از سِر ضمیر صفت سازان، خودشان با خبرند و خدایشان. اما خدا کند که صفت سازی برخی صاحب قلمان از سر دلسوزی باشد نه از سر کینه و عداوت. قبل از عید نوروز بود که متوجه شدم رییس جمهور محترم ما یعنی آقای روحانی تقریبا تمامی سخنرانی های خودش را در حال پیوند دادن کووالانسی با مبحث انتخابات است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۱۷
نواب همتیان